Inginer service zona Navodari

28 Jan

Navodari

Denumire post:                        Inginer service C.O.R. 215303

Locul desfăşurării muncii:         Năvodari

Departament:                           Service

Nivelul postului:                        Execuţie-Specialist

Subordonare:                           Director Tehnic

Principalele sarcini şi responsabilităţi ale postului:

  • Efectuarea instalărilor aparatelor comercializate de către companie
  • Efectuarea intervenţiilor de service în garanţie
  • Efectuarea de reparaţii şi revizii în postgaranţie
  • Efectuarea reviziilor aferente contractelor de întreţinere periodică
  • Completarea actelor aferente sarcinilor enumerate mai sus  (procese verbale de predare-primire, de punere în funcţiune, certificate de garanţie şi de calitate, certificate de calibrare, revizie etc.) conform procedurilor SMI
  • Conceperea şi redactarea la termen a tuturor documentelor interne şi externe conform standardului SMI de management al calităţii
  • Completarea ERP

Cerinţe specifice postului:

  • Experienţă profesională : minim 5 ani într-un post similar
  • Studii: superioare tehnice: electronică, electrotehnică
  • Limbi străine: cunostinte temeinice de engleza
  • Cunoştinţe PC : Windows, Office
  • Carnet conducere cat. B

Competenţe de cunoaştere

  • Utilizarea metodelor şi tehnicilor de execuţie specifice domeniului de activitate
  • Cunoaşterea bazelor tehnologiei informaţiei
  • Capacitatea de a comunica în scris şi verbal într-o limbă de circulaţie internaţională (engleză si/sau germană) în domeniile tehnice în care are competenţă.
  • Capacitatea de a elabora devize de plată, contracte şi oferte în domeniile tehnice aferente postului său.

Competenţe de specialitate

  • Utilizarea echipamentelor informatice (laptop, echipamente specifice) în executarea lucrărilor tehnice şi specifice de service
  • Receptivitate, înţelegerea corectă a problemelor, asumarea de responsabilităţi
  • Comunicare, flexibilitate,înţelegerea şi respectarea opiniei celorlalţi
  • Perfecţionare permanentă,inclusiv în domenii colaterale profesiei de bază, stabilirea priorităţilor, corelarea cu cele ale celorlalte departamente.
  • Comunicare, acurateţea limbajului, înţelegerea corectă a problemelor, asumarea de responsabilităţi.
  • Inteligenţă, atenţie concentrată şi distributivă
  • Iniţiativă, memorie vizuală, spirit organizatoric,punctualitate
  • Rezistenţă mare la stres, integritate fizica

Ce oferim:

  • Mediu de lucru foarte placut
  • Trainiguri periodice in strainatate si posibilitati multiple de dezvoltare personala
  • Pachet salarial atractiv
  • Bonusuri de performanta
  • Autoturism de serviciu

Pentru alte amanunte poate fi contactat jur. Daniel Ormenisan, Director Resurse Umane, dan_ormenisan@sartorom.ro

Aplica pentru acest post