Analizor termic simultan STA 449 F5 Jupiter®, Netzsch
Analizor termic simultan STA 449 F5 Jupiter®
STA 449 F5 Jupiter®
Un instrument sofisticat la un preț foarte atractiv
Echipat complet
Acest STA 449 F5 Jupiter® etanș la vid este construit manual special pentru aplicația dumneavoastră. Fiecare instrument vine preconfigurat după cum aveți nevoie, cu toate caracteristicile hardware și software care sunt cerute de aplicațiile la temperatură înaltă din domeniile ceramicii, metalelor, substanțelor anorganice, materialelor de construcție etc.
Cel mai bun raport cost-performanță
STA 449 F5 Jupiter® are o rezoluție înaltă, o gamă înaltă, un echilibru de deriva scăzut și o capacitate DSC sensibilă care îi permite să exceleze în toate aplicațiile tipice într-o gamă largă de temperaturi.
Combinație unică – TG-DSC și TGA excelent pentru volume mari de probă
Măsurătorile TGA și DSC adevărate pot fi efectuate cu mare precizie și reproductibilitate la temperaturi ale probei de la ambiantă la 1600°C. Măsurătorile TGA sunt, de asemenea, posibile, chiar și pe mostre mari sau grele.
Încărcare de sus – Designul potrivit pentru termobalanțe
STA 449 F5 Jupiter® este un sistem de încărcare superioară cu un design de echilibru care a fost preferat de ani de zile în laboratoare. Motivele sunt simple: Aceste sisteme combină performanța ideală cu o manipulare ușoară.
Date tehnice
| Design | Încărcare de sus |
| Interval de temperatură | RT… 1600°C (temperatura probei) |
| Cuptor | Cuptor SiC pe palan motorizat pentru o operare sigură și simplificată |
| Rata de incalzire | •0,001 până la 50 K/min |
| Senzori |
•TGA-DSC (standard în versiunea de sistem I) •TGA-DSCASC (standard pentru versiunea II de sistem cu schimbător automat de probe) • TGA (opțional pentru eșantioane de până la dimensiuni mari) • TGA-DTA (opțional) • Toți senzorii sunt ușor interschimbabili în câteva secunde |
| Etanș la vid | • 10-2 mbar1 |
| AutoVac | Integrat pentru evacuare automată controlată de software |
| Sistem de evacuare | Da |
| Atmosfere | Inert, oxidant, static, dinamic, vid |
| Schimbător automat de probe (ASC) | 20 de poziții ale creuzetului (standard pentru versiunea de sistem II) |
| Controlul debitului de gaz | 3 regulatoare de debit de masă integrate pentru 1 gaz de protecție și 2 gaze de purjare |
| Rezoluția temperaturii | 0,001 K |
| Rezoluția echilibrului | 0,1 ng (pe întregul interval de cântărire) |
| Rezoluție DSC | 1 pW pentru senzor DSC tip S |
| BeFlat | Integrat pentru linii de bază plate ^ ia în considerare corecția flotabilității datorită influențelor creuzetului, atmosferei, vitezei de încălzire etc. |
| Deriva de echilibru | < 5 pg/oră |
| Sarcina maximă a probei | 35000 mg (inclusiv creuzetul), corespunde domeniului de măsurare TGA |
| Volumul probei | Până la 10 ml (pentru creuzetele TGA) |
| Precizia entalpie DSC | 1% (pentru indiu) |
| Analiza gazelor evoluate | Cuplaje QMS, GC-MS și/sau FT-IR (opțiuni) |
| Dimensiuni | 600 x 700 x 650 (900) mm |
| Greutate | 83 kg (excl. computer) |








Recenzii
Nu există recenzii până acum.